Suka meetod (CIPP)

Suka meetodit kasutatakse peamiselt isevoolsete torustike  renoveerimisel. Meetodi kasutamisel ei ole vajalik teostada kaevetöid (võib-olla vajalik läbimõõtudel üle 600 mm) ning olemasoleva torustiku läbimõõt praktiliselt ei vähene.

Suka meetodit kasutatakse nii majaühendustorustike kui ka peatrasside renoveerimisel.

Termin CIPP on lühend järgnevast – cured in place pipe (koha peal kivistatud). Eelneva väljendiga on lühidalt kokku võetud suka meetodi põhimõte. Objektil sisestatakse olemasolevasse torustikku toorikmaterjal, mis on kas vastavate vaikudega koha peal või tehases immutatud viltmaterjal või klaaskiud materjal. Pärast tooriku (suka) sisestamist kuumutatakse seda, mille tulemusena toimub keemiline reaktsioon vaigu ja kivistaja vahel ning sukk kivistub, tekitades vana toru sisse uue toru.

Kivistamiseks kasutatakse kolme erinevat tehnoloogiat: kuuma veega, auruga ja UV valgusega. Erinevus nende kolme teholoogia vahel seisneb eelkõige kivistamise aja pikkuses.

Nordig OÜ on valmis täna teostama suuremaid sukaprojekte (alates 500m) koostöös välispartneritega. Meie töötajad on läbinud sukapaigalduskoolitused ning omavad vastavaid tunnistusi.